Sunday , 17 January 2021

LULZIM BASHA, TAKIM ME STUDENTË TË DREJTËSISË

25 prilli nuk është thjesht një ditë votimi, por ditë ndryshimi jo vetëm për qeverinë, por për gjithë shqiptarët.

Kështu u shpreh kryetari i PD, Lulzim Basha, teksa zhvilloi një takim me studentë të drejtësisë, ku shtoi se studentët janë e ardhmja e vendit.

Teksa studentët u ankuan se kanë pamundësi për të hyrë në tregun e punës dhe janë gati për të ikur, Basha u përgjigj duke u thënë se largimi nga vendi nuk është një zgjidhje dhe u kërkoi të pamundësojnë këtë pengmarrje të Shqipërisë.

Ndër të tjera, Basha theksoi se sa kohë që drejtësia është në kontrollin e legjislativit dhe ekzekutivit nuk ka për të patur drejtësi.

Lexoni dhe kete

PD DENONCON NGA ZONAT E PËRMBYTURA NË LEZHË

Përfaqësuesit e PD, Lindita Metaliaj dhe Belind Këlliçi, ishin me banorë të prekur nga përmbytjet …