Friday , 3 December 2021

LULZIM BASHA, TAKIM ME TË RINJTË NË VAU I DEJËS

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi këtë të marte një takim me të rinjtë e Vau Dejësit, teksa u ndal tek arsimi. Kjo qeveri dhe ky kryeministër e ka lënë Shqipërinë në baltë dhe i ka lënë këta fëmijë në baltë dhe kjo duket më shumë se kudo tjetër tek gjendja e arsimit – tha Basha.

Basha garantoi se pas 25 prillit, me qeverinë e re, do të shfuqizohet ligji aktual për arsimin e lartë dhe do të rriten pagat e mësuesve.

Ndërkohë, të rinjtë folën për problematikat që përballën në fushën e arsimit.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBLEDHJE PËR TË AFRUAR SA MË SHUMË GRA NË PARTI

Partia Socialiste dega Shkodër ka organizuar një mbledhje, ku në fokus ishte përcjellja e mesazhit …