LULZIM BASHA, TAKIME ME BIZNESE NË ZONËN E VELIPOJËS

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me biznese në zonën e Velipojës. Gjatë këtyre takimeve, Basha premtoi se ne qeverinë e PD do të heqim dy pengesat e mëdha për turizmin, taksën “Rama” nga Rruga Kombit dhe taksën “Rama”, 240 lekë/litër tek karburantet. Ndërkohë, biznesi i vogël do të paguajë vetëm 1 taksë.

Basha u ndal për të komentuar edhe shembjet në zonën e Velipojës në prag të sezonit turistik…

Edhe vetë qytetarët shprehen ankesat e tyre…

Kryedemokrati Basha premtoi se do hiqen një sërë pengesash për qytetarët me ardhjen e PD në pushtet.

Lexoni dhe kete

PD: VJEDHJA SKANDALOZE ME MILOT – FIER

Përmes një deklarate të bërë nga Sekretari për Burimet Njerëzore, Ervin Minarrolli, Partia Demokratike bëri …