LULZIM BASHA, VIZITË DY DITORE NË KOSOVË

Një nga vendimet e para të mia, si kryeministër i Shqipërisë, do të jetë heqja e taksës dhe traut në Rrugën e Kombit, një vendim i padrejtë. Kështu u shpreh kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë vizitës së tij në Kosovë, ku shprehu gjithashtu mbështetjen e tij të plotë për bisedimet me Serbinë.

Ndërkohë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se qëllimi final i dialogut, është njohja e Kosovës.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në një vizitë dy-ditore në Kosovë, ku po takohet me përfaqësuesit më të lartë të këtij shteti.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT NË BASHKINË LEZHË, JA ÇFARË KËRKON GJYKATA E LEZHËS

Pas ankimimit të paraqitur nga PD Lezhe, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka vendosur shfuqizimin …