“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” te qytetit te Shkodres. Nje komedi e nderthurur nga aktoret e njohur shkodrane, por edhe ato te rinj te ketij qyteti. Mes batutave te aktoreve, kjo komedi shkaktoi shume te qeshura ne sallen e teatrit “Migjeni”, e cila kete here ishte e tejmbushur nga spektatori shkodran. Pas perfundimit te komedise, regjisori dhe njekohesisht aktori i mirenjohur, Besnik Çinari tha se ajo kohe nuk eshte pasqyruar ne shfaqje te plota, prandaj u mendua te vinte me ane te kesaj komedie.

“Lumturi ne fukarallek”, me regji te Besnik Çinarit dhe Tonin Çekliqit do te vije edhe ne 7 netet ne vijim ne oren 18:00 ne teatrin “Migjeni”.

Lexoni dhe kete

“ME SKENËN, PA SKENËN” RIKTHEN NË SHKODËR YMER BALËN

Kishte zgjedhur skenën e teatrit “Migjeni” për të promovuar librin e tij të ri “Me …