Monday , 25 October 2021

LUSH NDOCI EDHE KETE TE HENE NE PROTESTE

I kane thene se dikush te shtyn per te protestuar, dhe fermeri nga Trushi thote se nuk shtyhet nga askush por jane hallet e medha qe e bejne ate te protestoje.Ne fakt ka disa jave qe i vetem ne menyre demostrative kerkon te drejtat e tij te mohuara por askush nuk ka reagur. Teksa e pyesim nese ehste takuar me kryebashkiaken Voltana Ademi Lush Noci thote se nuk e kane lejuar.Ai eshte I vendosur qe te vazhdoje protesten I vetem pa asnje ndikim deri ne dhenjen e te drejtave. Lushi nuk mund te marre pensionin e se shoqes pasi emin e saj e ka here femer e here mashkull dhe gabimisht te martuar me babain e saj. Gabime te bera nga punonjesit e gjendjes civile por qe fermerit I kushtojne shume. Asnje insitucion nuk ka shprehur as deshiren me te vogel per te degjuar kete fermer i cili cdo te hene proteston perpara prefektures.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, 20 VIKTIMA NË 2 VITET E FUNDIT TË TRAFIKIMIT TË QËNIEVE NJERËZORE

Trafikimi i qënieve njerëzore vijon të jetë një fenomen shumë i përhapur në shoqërinë shqiptare. …