Friday , 23 October 2020

LUTJE PER PAQE E SHPRESE TEK ÇDO NJERI

Festa e kurban bajramit per besimtaret muslimane eshte kremtuar edhe ne bashkine e Lezhes ndersa jane percjelle edhe mesazhe te shumta bashkjeteses fetare dhe tolerances. Myftinia e Lezhes ka mirepritur vizita te shumta ndersa kane qene te pranishem edhe perfaqsues te politikes dhe pushtetit vendor ne kete qytet. Myftiu Agim Tereziu eshte shprehur se lutja per paqe e shprese duhet te shoqeroje kete feste.
Vizita ne myftinine e lezhes kane zhvilluar edhe nenkryetari i bashkise enver hafizi, deputeti gjovalin Kadeli dhe nenkryetari i keshillit te bashkise Hasan Muca. Ata kane uruar te gjithe besimtaret muslimane kudo qe jane, ndersa per nenkryetarin e bashkise enver hafizi perpjekja e kesaj njesie vendore per te qene prane njerezve ne nevoje eshte edhe pjese e simbolitikes qe ka kjo feste fetare.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …