Saturday , 26 September 2020

M. MADHE, ANTON KOKAJ ZGJIDHET KREYTAR I PD- se

Anton Kokaj sht zgjedhur kryetar i partis demokratike n bashkin e Malsis s Madhe, pas zgjedhjeve t organizuara n strukturat e ksaj force politike. Pas rezultatit t fitors, kreu i sapozgjedhur I partis demokratike Anton Kokaj ka ftuar banort e Malsi s Madhe q t bashkpunojn sbashku pr largimin e s keqs q po mban peng Malsin e Madhe, prej 3 vitesh nga qeverisja e majte.

N konferencen zgjedhore pr postin e kryetarit t partis demokratike kandiduan Anton Kokaj, Mimoza Rexhvelaj dhe Nikoll Gjinaj.

Procesi zgjedhor sht monitoruar nga sekretari I prgjithshm I partis demokratike Arben Ristani si dhe t deleguarit Greta Bardeli dhe Hysni Burgaj. Me shumicen e votave Kokaj sht zgjedhur n krye te PD- s ndrsa tashme, kjo force politike nis punn pr organizimin e strukturave pr zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Lexoni dhe kete

PËRGATITJET PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Te Partia Demokratike dega Shkodër vijon puna për zgjedhjet e 25 prillit. Tashmë kjo forcë …