Wednesday , 29 June 2022

M. MADHE, LSI TAKIM ME STRUKTURAT!

Zgjedhjet e 21 Qershorit do t jen suksesi i radhs pr Lvizjen socialiste pr Integrim n qarkun e Shkodres dhe n t gjith vendin. Kshtu u shpreh deputeti Agron ela gjat nj takimi me strukturat e ksaj force politike n rrethin e Malsis s Madhe. N fokus t diskutimeve ishin puna q po bhet n terren pr zgjedhjet vendore dhe organizimi i t gjitha strukturave pr nj rezultat surprizues, pasi tashm mbshtetja e LSI-s veanrisht nga rinia sa vjen dhe rritet.

Nj koment ela ja rezervoi edhe sloganit t ksaj fushate, pasi sipas tij ai sht thelbi i puns s LSI-s q do t sjell zhvillimin e merituar dhe drejtimin e duhur pr bashkit e reja.

Edhe kryetari i LSI Malsi e Madhe Sytki Ndrecaj shprehu besimin se rezultati i ksaj force politike n t gjith qarkun dhe veanrisht n kt bashki do t jet dyfishi i 2013-es.

21 Qershori sht sfida e radhs pr LSI-n e cila me prfaqsimin n kshillat e ri bashkiak synon t jet nj z i fuqishm i qytetarve ne vendimarrjen lokale, pr m shum zhvillim dhe investime n kto zona.

Lexoni dhe kete

BAJRAM BEGAJ PËR PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneralmajor Bajram Begaj, është …