Monday , 11 November 2019
Breaking News

MAKINA DEL NGA RRUGA, PLAGOSEN 2-PERSONA

Dy përsona kanë mbetur të plagosur rëndë, pasi automjeti me të cilin po udhetonin doli nga rruga dhe u përplas me një shtylle elektrike. Aksidenti ndodhi mëngjesin e së shtunës në superstraden Lezhë-Fushë-Krujë pranë fshatit Thumane.Për pasojë dy personat qw udhetonin ne automjet identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur kanë mbetur të plagosur, dhe janë dërguar drejt spitalit të Traumes në Tiranë në gjendje të rëndë për jeten.

Nga të dhënat paraprake të policise thuhet se shkak për aksidentin është bërë shpejtësia me të cilen po lëvizte drejtuesi i automjetit, çka i solli humbjen e kontrollit dhe përplasjen me shtylen e cila ndodhej në anë të rruges.

Shtimi i fluksit të automjeteve ka rritur numrin e aksidenteve gjatë javeve të fundit, pavaresisht prezences së shtuar të policisë rrugore në rruge.

Lexoni dhe kete

PLAGOSEN 27-VJEÇARIN, ARRESTOHEN DY TE RINJ

Policia e Lezhës ka vënë në pranga dy autoret e dyshuar të plagosjes së 27-vjeçarit …