Breaking News

MAKINA PERPLAS MOTOÇIKLETEN, PLAGOSET DREJTUESI

Një përson mbeti i plagosur, pasi motoçikleta me të cilen po udhetonte u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi rreth orës 20:00 të së merkures në superstraden Lezhë-Laç, pranë fshatit Ishull-Shëgjin. I plagosuri i cili ishte drejtuesi i motoçikletes u dërgua në spitalin e Lezhës nga ku mesohet se ndodhet jashtë rrezikut për jeten.

Motoçikleta u përplas nga një automjet tip “BENZ”, ndërsa policia shoqëroi në komisariat drejtuesin e mjetit që shkaktoj aksidentin i cili po merret në pyetje për të sqaruar rrethanat e ngjarjes. Nga të dhënat paraprake mësohet se shkak për aksidentin është bërë makina e cila në tentativë për të hyre në një pike karburanti i ka ndërprere rrugen motoçikletes, duke sjellë edhe përplasjen.

 

Lexoni dhe kete

GJYKATA E APELIT SHKODER JEP MASEN E SIGURISE PER 11 KUKSJANET

Elton Cengu, Florin Onuzi, Xhevahir Gashi dhe Vasil Laçi do vijojnë të qëndrojnë në burë, …