Friday , 15 December 2017

MAL I ZI. FJALE DISKRIMINUESE PER SHQIPTARE, TERHIQET FJALORI

Presidenca e Akademis s Shkencave dhe Arteve e Malit t Zi trheq nga tregu fjalorin tepr t diskutuar pr shkak t disa fjalve diskriminuese dhe fyese pr popullin shqiptar dhe boshnjak.

Nj fjalor i till shkaktoi reagime t ashpra nga disa parti shqiptare dhe boshnjake

Sekretar i Departamentit t Shkencave Humane n Mal t Zi, Niko Martinoviq, konfirmoi pr REL vendimintrheqja sht mnyra e duhur pr t tejkaluar nj gjendje irrituese pr t dyja palt.

Lexoni dhe kete

ULQINI PUSHTOHET NGA PUNONJESIT E HUAJ

Në Mal të Zi këtë vit janë të punësuar 47% më shumë të huaj se …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin