Monday , 26 October 2020

MALESI E MADHE, BORIÇ MUNGON UJI I PIJSHEM

Ne fshatin Boric i vogel te njesise administrative te Gruemires ne bashkine Malesi e Madhe prej vitesh mungon uji i pijshem .

Banoret shprehen se mbushin uje nga puset, po jetesa ne kete menyre eshte tejet e veshtire. Pushteti lokal nuk pergjegjiet asnje ankese te tyre

Kryeministri Edi Rama ka marre pjese ne inaugurimin e kanaleve vaditese ne keto zona, por paradoksi me i madh eshte se keta banore kerkojne kushtet minimale te jeteses dhe mungesa e ujit te pijshem eshte e pafalshme. Bashkia malesi e madhe vijon te beje fushate elektorale me premtime boshe, por qe banoret ende nuk kane asnje premtim te ketyre premtimeve.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …