Friday , 15 December 2017

MALESI E MADHE , ZJARR NE FSHATIN DRAGOVOJE

Ne njesite administrative te bashkise malesi e madhe, zjarret jane rikthyer serish. Mbremjen e se dieles rreth ores 22:00 fshati Dragovoje i njesise administrative te Shkrelit eshte perfshire nga nje zjarr i permasave te medha ,fillimisht zjarri ka rene ne malin e ketij fshati me pas flaket jane perhapur me shpejtesi duke rrezikuar dhe banesat qe ishin perrreth . Menjehere ne vendngjarje kane mberritur forcat e policise prane komiseriatit Malesi e Madhe dhe dy mjete zjarrfikese.

Forcat e zjarrefikeses fatmiresisht brenda pak minutash kane beret e  mundur normalizimin dhe veniaen nen kontroll e flakeve . Territori i bashkise Malesi e Madhe ne kete sezon eshte perballur me zjarre te shumta ku burimet prane repartit te zjarrfikeseve bejne me dije se ne te shumten e rasteve ato kane qene te qellimshme nga persona te papergjegjshem. Megjithate ende mbetet shqetesim zbulimi dhe venja para pergjegjesive te personave qe shkaktojne zjarre. Pre e zjarrit eshte bere edhe mali ne te cilin ndodhet Kisha e Shend Ndout ne Laç.

Edhe Ministria e mbrojtjes nepermjet nje conference per mediat ka pranuar se situata e zjarreve eshte e rende. Teksa I ka bere thirrje shqiptareve qe te mobilizohen per te perballuar situaten. Po ashtu, dhe të mos e krijojnë këtë situatë. Ministrisë së Mbrojtjes i ka kushtuar mbi 80 milionë lekë, përballimi i kësaj situate, para këto të taksapaguesve shqiptarë.Të ndihmojmë duke mbrojtur çdo pemë, shkurre, duke mos flakur asnjë bisht cigareje nga makina.-ka perfunduar ministria Kodheli.

Lexoni dhe kete

TRAFIKONIN 45 KG MARIJUANË, NË PRANGA DY SHQIPTARË

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë 3 persona, dy shqiptarë e një italian, me akuzën …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin