MALOTA: VLLAZNIA SYNON PIKË NË ÇDO NDESHJE

Miqësorja e djeshme ndaj Veleçikut I ka vlejtur jo pak ekipit shkodran I cili tashmë do të fillojë të mendojë për sfidën e rradhës, atë ndaj Teutës. Për mediat ka folur mbrojtësi I Vllaznisë Renato Malota I cili mendon se me përforcimet e bëra Vllaznia tashmë është më e fortë dhe ajo do të tentojë të marrë pikë në çdo ndeshje, përfshi këtu edhe atë me Teutën javën e ardhshme.

Nga ana tjetër, trajneri I Veleçikut Besnik Duli është shprehur se skuadra që ai drejton është gati për startin e kampionatit.

Një sezon më parë këto dy ekipe luanin me njëri- tjetrin në të njëjtin kampionat dhe në fund I arritën objektivat që kishin. Sivjet është ndryshe, megjithatë objektivat I kanë të njëjta dhe pjestarët e tyre janë të bindur se do ia dalin t’I arrijnë sërish objektivat që kanë.

Lexoni dhe kete

RUDI VATA ANALIZON SEZONIN E KATEGORISË SUPERIORE

Tirana u bë kampione në momentin që Egbo u bë trajner i kësaj skuadre. Kështu …