MANASTIRLIU: DO MBETEN NË FUQI MASAT AKTUALE NË VEND

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, dhe përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve dolën këtë të shtunë në një komunikim me mediat për të njoftuar mbi situatën e përhapjes së virusit në vend, por edhe për masat antiCovid.

Manastirliu bëri me dije se do mbeten në fuqi masat aktuale në vend.

Ndër të tjera, ministrja tha se në dy javët e fundit, në periudhën 2 deri në 15 janar është vërejtur një rritje me 260 raste, por kjo cilësohet e qëndrueshme.

Lexoni dhe kete

RADHE DHE KAOS NE QENDREN E VAKSINIMIT ANTI-COVID NE LEZHE

Këto janë pamjet para qendrës së vaksinimit anti-covid në qytetin e Lezhës. Dita e dytë …