Thursday , 15 April 2021

MANASTIRLIU: JAVËN QË VJEN KEMI SËRISH DËRGESA NGA PFIZER E SINOVAC

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se javën që vjen vijnë vaksina të tjera Pfizer dhe Sinovac në Shqipëri dhe do të nisë vaksinimi edhe për të moshuarit mbi 65 vjeç dhe të sëmurët kronikë.

Këtë deklaratë Manastirliu e bëri në Fier, ku sëbashku me kryeministrin Rama po inspektonin vaksinimin, teksa duket se Shqipëria edhe javën që vjen do të marrë ngarkesa të tjera vaksinash.

Gjithashtu, Manastirliu ka lënë të hapur mundësinë që mund të nisë vaksinimi edhe për moshat +60.

Prej disa ditësh, në vendin tonë ka nisur vaksinimi masiv.

Lexoni dhe kete

PROTESTE KUNDER HEC-it, BLLOKOHET RRUGA E KOMBIT

Vijimi i punimeve dhe mungesa e reagimit nga institucionet shtetërore, ka ngritur sërish në proteste …