Friday , 30 October 2020

MANASTIRLIU: KEMI RRITJE TË NUMRIT TË INFEKTIMEVE

Teksa zhvilloi një takim me ekipin e epidemiologëve të Tiranës, ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha se kemi rritje të numrit të infektimeve, diçka e pritshme sipas saj, kjo edhe për shkak të stinës.

Ndërkohë, Manastirliu theksoi se testimet janë rritur me 3 herë krahasuar me muajin qershor.

Situata në vend duket shqetësuese teksa është rritur numri i rasteve të reja pozitive.

Lexoni dhe kete

MUAJI I NDËRGJEGJËSIMIT PËR KANCERIN E GJIRIT

Operatori i Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor Shkodër, në kuadër të mbylljes së muajit të ndërgjegjësimit …