Saturday , 28 March 2020
Breaking News

MARKU: SHUME ARSYE PER TE KERKUAR RREZIMIN E QEVERISE

Lezhjanet do te jene ne proteste me 8 Dhjetor per te rrezuar qeverine e majte Rama- Meta pershkak te varferise, dhunes psikologjike te burgut, korrupsionit qe ka njohur vetem rritje ne keto 2 vite te kesaj qeverie, ndaj edhe interesi i banoreve te ketij rajoni pa asnje dallim poltik eshte rrezimi i qeverise rrenuese.

Kjo ka qene deklarata e kreut te PDne Lezhe Paulin Marku qe i referohet protestes se neserme te opozites ne Tirane.

Nga Lezha pjesemarresit ne proteste do nisen ne menyre te organizuar per tu bashkuar te gjithe me pas ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”

Lexoni dhe kete

“PO TË DËGJOJ” NË DAJÇ

Gjatë turit #Potëdëgjoj, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ndal në Dajç të Shkodrës, …