MARREVESHJA DETARE SHQIPERI-GREQI, PROTESTE PARA PREFEKTURES SHKODER

Marreveshja detare mes Shqiperise dhe Greqise ka sjelle organizimin e nje proteste edhe ne qytetin e Shkodres kete te hene. Aktiviste te shoqerise civile sebashkue me te rinj te Forumit Rinor te Partise Demokratike Shkoder organizuan protesten para Prefektures se Shkoder. Kreu i FRPD Shkoder, Arvit Bushati, tha se mbi kurrizin e shqiptareve po behet maskarada e rradhes.

Ndersa, aktivisti Aulon Kalaja, tha se do te nisim nje peticion me 3 kerkesa qe do te firmoset edhe nga shqiptaret ne emigracion, ku do te kerkohet edhe nje referendum.

Protesta do te shtrihet edhe ne qytete te tjera te Shqiperise, ndersa planifikohet edhe nje proteste masive ne kryeqytet ne ditet ne vijim.

Lexoni dhe kete

MESAZHI I MYFTIUT TE SHKODRES PER MUAJIN E RAMAZANIT

Mesazhi i Myftiut të Shkodrës me rastin e Muajit Ramazan 1439 Imam Muhamed B. Sytari …