Sunday , 17 February 2019

MARTINI: KA ENDE SHPRESE, EDHE PSE SHUME E VESHTIRE

Ende ka shprese, dhe matematikisht edhe pse shume e veshtire Vllaznia mund te mbijetoi, por jemi nje hap larg gremines, shprehet keshtu ish futbollisti dhe ish trajneri i Vllaznise Edi Martini.

Ndersa Martini shprehet se eshte dashur me kohe qe semundjet e Vllaznise duhej te ishin sheruar, dhe jo te vinim ne kete gjendje. Madje ai shprehet se defektet ishin teknike dhe jo defekte nga ana e presidences se Vllaznise edhe pse sipas Martinin edhe ajo ka fajet e veta per gjendjen aktuale.

Martini thote se u dashka qe te mesohemi me te gjitha te kqijat dhe se kjo gjendje e Vllasnise eshte nje e keqe e madhe.

Vllaznia dhe rezultatet e dobeta te saj kane sjell edhe situaten ne te cilet ndodhet, barazimi me Flamurtarin dhe me Kamzen, humbja me Partizanin tashme i ka shuar shpresat per kuqeblute per qendrimin ne superlige. Ngjarje kjo e cila nuk ndodh qe ne vitet 60-te.

 

Lexoni dhe kete

SHENKOLLI NUK FAL, ERZENI I LARGOHET KREUT

Ekipi i Erzenit duket se ka dalë nga lufta për vendin e parë.Shijakasit kanë pësuar …