Sunday , 19 January 2020
Breaking News

MASSAFRA: NDIHEM I TURPERUAR NGA TE KRISHTERET QE KULTIVOJNE DROGE

Rritja e siprfaqs s toks t kultivuara me drog nga shqiptart ka shqetsuar kreun e konferencs ipeshkvnore, njhersh arqipeshkv i Shkodres imzot Angelo Massafra. Nga katedralja e Shn Shtjefnit ndrsa kremtoi meshn e Pashkve, imzot Massafra lshoi nj apel t fort pr besimtart e Krishter, Ndjehem i turpruar deklaroi Imzot Massafra pr t gjith ata shkodran t krishter q tokat bujqsore i kan shndrruar n parcela droge pr t fituar para t paligjshme.

Gjith malet tona jan kthyer jo n tok buke porn tok droge, tok vdekjeje. Ndihem i turpruar nga t till katolik. Mohoni t keqen. Ky sht mesazhi i Pashkeve, thoni jo t tilla formave te t brit para

N meshn e shenjt pr festn e Pashkve, imzot Massafra ne ditn e shenjt pr katolikt, at t Pashkve – ringjalljes s Jezu Krishtit, ka kerkuar q shqiptart t kthehen ne besimin tek Zoti.

Lexoni dhe kete

AKU BLLOKON 4.032 TON MARMALATË NË HANI I HOTIT

Nga kontrollet e kryera prej Drejtorisë Rajonale të AKU-së Shkodër në Pikën e Inspektimit Kufitar …