MBĖSHTETJA PER VOLTANA ADEMIN NĖ ĒDO RRUGĖ TĖ SHKODRĖS

Rajoni numer 2 dhe 3 kanė qenė ndalesa e radhės e kandidates sė Partisė Demokratike pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi. Gjatė takimeve derė mė derė Ademi ka marrė urimet mė tė pėrzemėrta dhe mbėshtetjen e qytetarėve se do tė jetė ajo nė krye tė bashkisė Shkodėr, ndėrsa qytetarėt kanė shprehur shqetėsimin pasi disa familje janė larguar gjatė kėtyre ditėve si shkak i ekonomisė sė dobėt.

Tashmė mbėshtetja e qytetarėve shkodranė pėr kandidaten Ademi ėshtė e madhe. Ata vetė janė shprehur se Shkodra nėn drejtimin e Voltana Ademit do t’i rikthehet qetėsisė dhe investimeve pasi Ademi ka treguar se ka jo vetėm profesionalizimin e duhur por edhe vullnetin e sinqertė pėr tė bashkėqeverisur me qytetarėt. Voltana Ademi gjithashtu ka takuar edhe bizneset fason ku gratė kanė dhėnė mbėshtetjen e tyre pėr 21 qershor. Shkodra do tė jetė blu nė zgjedhjet lokale kjo u tregua edhe nga pritja e bėrė nė rajonin numer 4 ku qytetaret thanė se vota do tė jetė pėr numrin 3 dhe Partinė Demokratike e cila mban numrin 15.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …