Wednesday , 2 December 2020

MBETURINAT, INSPEKTORIATI MJEDISOR PARALAJMERON BASHKINE LEZHE

Situata e rnd e krijuar nga mbeturinat n disa zona t Bashkis Lezh ka sjell reagimin e Inspektoriatit Mjedisor.Kreu i ktij insitucioni Ferdinand Ndoj i ka krkuar bashkis Lezh q t ndrhyj n mnyre urgjente, pasi n t kundert kjo e fundit do t prballet me masa ndshkimore ashtu si e parashikon ligji.Sipas tij i jan drguar disa shkresa njesise vendore, por sitiata vijon t jet e njjt.

Mbeturina t hedhura n kanel apo anash rrug kontenier q nuk pastrohen apo dhe mungese total e tyre sht panorama q t ofrohet n shum zona t Lezhs.

Kjo problemtike vijon t jet prezente prej kohesh, ndrkohe q sipas bashkis kjo ka ardhur prshkak t prfundimit t kontratave me firmat e pastrimit, ndrkohe q sht br e ditur se sitiata do t ndryshoje n nj kohe shum t shpejt.

Lexoni dhe kete

“SOT PËRBALLEMI ME SFIDA TË SHUMTA”

Sot përballemi me sfida të shumta, me goditje ndaj fesë tonë, siç janë edhe fushatat …