MBI 1500 LEZHJANE PJESE E PROTESTES SE OPOZITES

Të shumtë kanë qenë qytetaret lezhjanë që i janë bashkuar protestes së opozites në Tiranë.Nisja e tyre ështe bërë në mënyrë të organizuar që në oret e para të mëngjesit, ndërsa bëhet e ditur se karahas qytetit të Lezhës autobuz dhe furgona me protestues janë nisur dhe nga të gjitha Njesitë Administrative.Deputetja e Partisë Demokratike Lindita Metaliaj, tha se janë mbi 1500 qytetar të cilët i janë bashkuar protestes në Tiranë.

Gjatë udhëtimit të protestuesve drejt Tiranes është bërë e ditur se ka patur kontrolle të rrepta nga policia, por që gjithçka ka kalura pa incidente.

 

Lexoni dhe kete

PROTESTE E PD TEK DREJTORIA E POLICISE SHKODER

Mbështetës të PD-së kanë mbajtur një protestë para ambienteve të Drejtorisë Vendore të Policisë së …