MBI 4.000 PROTESTUES NGA SHKODRA PER PROTESTEN E OPOZITES

Ashtu siç ishte parashikuar protestues te shumte te opozites jane nisur kete te Shtune nga qyteti i Shkodres drejt Tiranes. Grumbullimi i protestuesve eshte bere nga disa pika te qytetit dhe njesive administrative. Sipas deputetes se Partise Demokratike ne Qarkun Shkoder, Izmira Ulqinaku, shkodranet me shume se te gjithe shqiptaret kane arsye per te protestuar.

Nga ana tjeter, kreu i PD Shkoder, Ramiz Çobaj, beri me dije se mbi 4 mije protestues jane nisur vetem nga Bashkia Shkoder.

Nderkohe, gjate nisjes per ne kryeqytet, autobusat me protestuesit jane ndalur per kontrolle nga policia e Shkodres.

Gjithashtu edhe nga Malesia e Madhe ka pasur organizime per protesten, ku mesohet se drejt Tiranes jane nisur 700 banore te kesaj bashkie.

Lexoni dhe kete

REFORMA ZGJEDHORE, REAGON PËRSËRI ILIR META

Ndërsa publikoi një shkrim të BB-së që thoshte se nga kriza e COVID Shqipëria do …