Breaking News

MBLEDHJA E QEVERISE NE LEZHE, REAGON PD

Prezenca dy ditore e qeverisë Rama në Lezhë, ka sjellë reagimin e Partisë Demokratike.Në një deklaratë për mediat kreu i demokrateve në Lezhë Paulin Marku, tha se mbledhja e qeverisë në këtë qytet ishte shoë i radhes i Kryeministrit Edi Rama, që sipas tijë nuk ka ofruar asnjë investim për Lezhën.Marku ka akuzuar forcat policore se kanë penguar banoret e Torovicës për të protestuar, duke i shoqeruar patëdrejtë në komisariat.

Marku ka komentuar dhe praninë e kryetarit demokrat të Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj në takimet e kabinetit qeveritar.

Në deklaraten për mediat Kryetari i Partisë Demokratike Paulin Marku, ka ftuar të gjithë qytetaret e Lezhës që ti bashkohen protestës së 27 janarit të thirrur nga opozita.

Lexoni dhe kete

BASHA: SULMET KUNDËR OPOZITËS NUK I FSHEHIN DOT DËSHTIMET

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me …