Friday , 27 November 2020

MBLIDHET KOMISIONI I EMERGJENCAVE CIVILE NE LEZHE

Pjesa më e madhe e institucioneve janë inegzistente ndaj situatave emergjente që krijohen nga kushtet atmosferike në Qarkun e Lezhës.

Shqetësimi është ngritur nga Prefekti Gjok Jaku gjatë mbledhjes së komisionit të Planifimit dhe Përballimit të Mbrojtjes Civile të stinës së dimrit.

Sipas Jakut situata e krijuara nga tërmeti dhe pandemia kanë krijuar probleme në financat e bashkive, ndaj duhet angazhimi maksimal i të gjitha institucioneve për të përballat emergjencat që mund të krijohen gjatë këtij dimri.

Stina e dimrit shoqerohet me mjaft problematika në Qarkun e Lezhës, pasi në zonat fushore përballen me përmbytje dhe zonat malore me reshje dëbore dhe rreshqitje dherash.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: TESTIMET E SHPEJTA DO VIJNË BRENDA DHJETORIT

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Kuvendi foli për masat që janë marrë në këtë …