Thursday , 1 October 2020

MBYLLET EDICIONI I 22-te I FESTIVALIT “BILBILAT E VEGJEL NE SHKODER KENDOJNE”

Pas dy neteve finale, mbremjen e se Dieles eshte organizuar edhe nata e trete dhe e fundit e edicionit te 22-te i festivalit “Bilbilat e vegjel ne Shkoder kendojne”. Tre nete qe sollen gare te forte mes konkurenteve, te cilet ishin te ndare ne dy kategori, nga klasa e pare deri ne te katerten dhe nga klasa e peste deri ne te nenten. Edhe drejtori i Qendres Kulturore te Femijeve Shkoder, Kujtim Alija, tha se ky edicion prodhoi gare shume te forte, sidomos naten e trete.

Cmimi i pare per te vegjlit u fitua nga Enia Çukaj, ndersa per te rriturit nga Martina Serreqi. Edicioni i 22-te i festivalit “Bilbilat e vegjel ne Shkoder kendojne” eshte filmuar i plote nga Tv Rozafa dhe do te transmetohet ne ditet ne vijim.

Lexoni dhe kete

TURIZMI KULTUROR NË SHKODËR DREJT ZEROS

Një nga sitet më atraktive turistike sic është Kalaj Rozafa e Shkodrës, këtë vit është …