Saturday , 25 November 2017

MBYLLET FAZA E ELEMINIMEVE E “FJALA ARTISTIKE 2017”

Kete te Enjte eshte mbyllur faza e eleminimeve per edicionin e 30-te te festivalit “Fjala Artistike 2017” ne qytetin e Shkodres. Nje aktivitet i kthyer ne tradite tashme dhe qe organizohet me rastin e festave te Nentorit. Miri Gjurgjej, pergjegjes sektori te veprimtarive ne Qendren Kulturore te Femijeve Shkoder, foli per punen e bere ne 3 fazat.

Sipas Gjurgjet, interesi eshte shume i larte dhe kane marre pjese rreth 320 nxenes.

Finalja e “Fjales Artstike 2017” do te organizohet ne daten 23 nentor.

Lexoni dhe kete

PIKTORJA KOSTANDINA LUCA, HAP EKSPOZITEN NE LEZHE

Nxënësja e shkolles “Gjovalin Gjadri” Kostandina Luca është prezantuar me një ekspozite pikture të hapur …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin