Saturday , 26 September 2020

MBYLLET PORGRAMI NDERKUFITAR SHQIPERI-MALI I ZI

Programi IPA nderkufitar Shqiperi- Mali i zi ka mbyllur fazen e pare te tij. Ne ceremonine e mbylljes mori pjese ministria e integrimit Klajda Gjosha si dhe homologet e Malit te Zi.

Ne fjalen e saj per mediat Ministrja Gjosha vuri theksin tek rendesia e ketij projekti dhe perfitimet qe vendi yne ka patur

Pas konferences palet pane nga afer edhe panairin me botime dhe aktivitete te realizuara nga pjesmarresit ne kete program, i cili ka lidhur edhe me shume 2 vendet tona sa i perket bashkepunimit ne fushen e turizmit, trashegimise kulturore, fushes ekonomike etj. Ne total fondi i akorduar per 2 vendet tona ka qene rreth 600 mije euro.

Lexoni dhe kete

PROTESTA E MJEKËVE PËR 4 KËRKESA

Mjekët dhe infermierët kanë mbajtur këtë të enjte një protestë të heshtur një orëshe tek …