MBYTET NJË 55-VJEÇAR NË VELIPOJË

Mbytet një pushues në plazhin e Velipojes.

Viktima eshte 55 vjec nga fshati Stajka, shtetasi Pjeter Gjorovia.

Moti i keq me dallge ka shkaktuar mbytjen e 55 vjecarit.

Kane qene 3 pushues ne rrezik per te humbur jeten. Nderkohe, 2 shtetas jane shpetuar nga roja bregdetare dhe stafi mjekesore i qendres shendetesore, ndersa 55 vjecari nuk ka mbijetuar dot.

Nga sa mësohet shkak i mbytjes kanë qenë dallgët e larta dhe rrymat detare që kanë bërë të vështirë edhe shpëtimin e tyre.

Lexoni dhe kete

MASAT E POLICISË RRUGORE TË SHKODRËS

Policia Rrugore e Shkodrës vijon me masat e shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore, evidentimin …