Saturday , 8 August 2020

ME ÇFARË DO TË NGROHEN KËTË DIMËR SHKODRANËT?

Teksa temperaturat kane nisur te bien, kryefjala e dites per familjet shkodrane eshte ngrohja. Por cfare alternativash kane ato per te perballuar te ftohtin? Tv Rozafa pyeti disa qytetare per ngrohjen ne shtepite e tyre dhe ato shprehen menyra te ndryshme, por gjendja ekonomike vijon te jete problem per te siguruar ngrohjen edhe kete dimer.

Edhe pse per qytetaret sigurimi i ngrohjes nuk eshte i lehte, ato jane te detyruar ta bejne nje gje te tille.

Lexoni dhe kete

1 JAVË PAS VOTIMEVE, BEKTESHI “KUJTOHET” PËR ZGJEDHJET NË USH

Rreth 1 javë pas përfundimit të zgjedhjeve dhe shpalljes së rezultatit përfundimtar të votimeve, ish-rektori …