Saturday , 15 August 2020

“ME SKENËN, PA SKENËN” RIKTHEN NË SHKODËR YMER BALËN

Kishte zgjedhur skenën e teatrit “Migjeni” për të promovuar librin e tij të ri “Me skenën, pa skenën”. Aktori i njohur shkodran, Ymër Bala, u rikthye në Shkodër për të prezantuar librin e tij, ku flet pikërisht për skenën. Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, thotë se qyteti i Shkodrës është munduar t’ia njohë kontributin që Bala ka dhënë.

Ndërsa, figura të njohura të Shkodrës tregojnë tregojnë kujtimet e tyre me Balën.

Për autorin Bala, ky është një emocion i veçantë për të.

Në promovimin e librit morën pjesë të afërm dhe miq të aktorit të mirënjohur Ymer Bala.

Lexoni dhe kete

“Aaa KUSH ASHT N’DERË” MBYLLET ME SUKSES

“Aaa kush asht n’derë” erdhi për publikun shkodran edhe mbrëmjen e së enjtes, i cili …