Saturday , 15 August 2020
Deputeti, Fatmir Mediu, duke hyre ne nje mbledhje te grupit parlamentar demokrat, ku jane prezantar emrat e drejtuesve ne komisionet parlamentare dhe ne parti. /r/n/r/nLawmaker, Fatmir Mediu enters in a meeting of the DP parliamentary group.

MEDIU, AKUZA NDAJ KRYEMINISTRIT RAMA

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në tryezën e thirrur nga opozita, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama duke thënë se është pikërisht Rama që po bën çdo gjë me mediat. Sipas Mediut duhet një rezolutë e përbashkët për sa i përket kundërshtimit të censurës ndaj lirisë së medias.

Në këtë takim merrnin pjesë gazetarë të mediave në Tiranë, por edhe nga qytete të tjera.

Lexoni dhe kete

TABAKU: RAMA I GËNJEU SHQIPTARËT SE RRUGA NUK ËSHTË ZHVILLIM

Partia Demokratike deklaron se bilanci i vetëm i qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama është 22 …