MEDIU FLET PËR SITUATËN ME KOALICIONIN OPOZITAR

Keshilli Politik i Partise Republikane zhvilloi nje takim me ish-ministrin e jashtem, Besnik Mustafaj, dhe ambasadorin Arben Cejku, per te diskutuar per bllokimin e integrimit Europian te Shqiperise.

Por, ne fillim te fjales se tij, kryetari i PR, Fatmir Mediu, i beri me dije Keshillit Politik situaten me koalicionin opozitar.

Me tej, Mediu theksoi se ka 7 vjet qe Rama refuzohet nga Bashkimi Europian.

Nderkohe, Mustafaj, duke vleresuar punen e qeverise Berisha per anetaresimin ne Institucionet nderkombetare Euro-Atlantike vleresoi procesin e heqjes se vizave, si nje moment i rendesishem me rrugetimin Europian dhe jeten e cdo qytetari.

Lexoni dhe kete

BASHA REAGON PAS RAPORTIT TË DASH

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të DASH për pastrimin e parave. Basha deklaroi …