Friday , 30 October 2020

MEDIU: KJO ESHTE NJE NGA QEVERISJET ME TE KEQIJA!

Kjo sht nj nga qeverisjet m t kqija q ka njohur ndonjher historia e Shqipri, Deklarata ka ardhur nga kreu i republikanve Fatmir Mediu nga qyteti I Shkodres gjat nj takimi me strukturat e republikanve n kt qark.Mediu I sht rikthyer rezultatit t zgjedhjeve parlamentare t 2013- es, ku sipas tij republikant de facto e kan fituar mandatin n qarkun e Shkodres.

Nga Shkodra Mediu ka krkuar formzimin e nj marrdhnie institucionale t s djathts n mnyr q e djathta t mos varet nga marrdhnia e Ilir Mets me Edi Ramn.Kreu i republikaneve ka krkuar nga opozita q t ushtroj presionin e nevojshm pr garantimin e zgjedhjeve t lira e t ndershme si dhe t mundsohet votimi dhe numrimi elektronik.

 

Sipas Mediut n zgjedhjet e ardhshme listat duhet t jen t hapura dhe t kemi nj korrektim propocional kombtar.N fund, kryetari I republikaneve I ka br apel t zgjedhurve vendor t partis demokratike q t zbatojn marrveshjen n nivel lokal me perfaqesuesit e PR- se ne bashkite e djathta.Me pas mbedhja e republikaneve ka vijuar me diskutime nga te pranishmit.

Lexoni dhe kete

MUAJI I NDËRGJEGJËSIMIT PËR KANCERIN E GJIRIT

Operatori i Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor Shkodër, në kuadër të mbylljes së muajit të ndërgjegjësimit …