Friday , 30 October 2020

MEDIU: QËLLIMI I PR ËSHTË LARGIMI I KËTIJ REGJIMI TË KORRUPTUAR

Nga Shkodra teksa zhvilloi një takim me strukturat e Partisë Republikane në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit, kreu i kësaj force politike, Fatmir Mediu, tha se e rëndësishme është të fitohen zgjedhjet nga opozita dhe qëllimi i Partisë Republikane është largimi i këtij regjimi të korruptuar.

Mediu kishte ankesa pasi nuk kemi akoma kodin zgjedhor, ndërkohë hodhi akuza ndaj Ramës për vjedhje të zgjedhjeve.

Ndër të tjera, Mediu u shpreh optimist për një rezultat pozitiv të opozitës së bashkuar në zgjedhjet e 25 prillit.

Lexoni dhe kete

BASHA: PACIENTËT ME COVID-19 NUK KANË KU TË PËRPLASEN

Kryedemokrati, Lulzim Basha, ngriti akuza të rënda ndaj qeverisë për çështjen e menaxhimit të pandemisë. …