MEDIU: RAMA DO BËJË ÇMOS PËR T`I MANIPULUAR ZGJEDHJET

Teksa zhvilloi një takim me shtabin elektoral të njësisë bashkiake Nr 1 në kryeqytet, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, tha se Edi Rama do bëjë çmos për ti manipuluar zgjedhjet.

Sipas Mediut, Rama i ka vënë vetes një qëllim, që të jetë ai që kontrollon çdo gjë dhe nuk ka asnjë lloj problemi që pushtetin e tij ta vendosë mbi çdo gjë.

Prandaj kjo kërkon një vigjëlencë të jashtëzakonshme dhe vendimmarrja nuk mund të mbetet thjesht tek lidershipi politik, në zyrat e PR-së apo të PD-së, por në uljen dhe konkretizimin e çdo marrëdhënie me çdo individ shtoi Mediu.

Deri tani, Mediu ka prezantuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit në disa qytete.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …