Sunday , 19 September 2021
Deputeti, Fatmir Mediu, duke hyre ne nje mbledhje te grupit parlamentar demokrat, ku jane prezantar emrat e drejtuesve ne komisionet parlamentare dhe ne parti. /r/n/r/nLawmaker, Fatmir Mediu enters in a meeting of the DP parliamentary group.

MEDIU: TE SIGUROJME ZGJEDHJE TE LIRA DHE TE NDERSHME

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur pasditen e së hënës aleatët e tij të partive të vogla. Një takim që erdhi vetëm pak orë pasi presidenti Meta firmosi zhdekretimin e datës së zgjedhjeve. Në përfundim të këtij takimi, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, u shpreh se u diskutua për sigurimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Partitë aleate vijojnë të jenë në mbështetje të kauzës së Partisë Demokratike, për zgjedhje të lira dhe largimin e kryeministrit Rama.

Lexoni dhe kete

RAMA – BASHA DEBAT NË KUVEND

Teksa ishte në fund të fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama, po fliste …