MEHMETAJ: VETM 2 T PUNSUAR PR KT 3-MUJOR

Punsimi i personave me aftsi ndryshe vijon me ritme t knaqshme, dhe po punohet q t ndrgjegjsohen m tepr bizneset pr punsimin e ksaj kategorie kshtu sht shprehur drejtori i zyrs s puns Dod Mehmetaj.

Ndonse procesi i punsimit vijon me ritme t knaqshme, shifrat flasin ndryshe sepse gjat ktij 3 mujori t par t vitit 2015 jan punsuar vetm dy persona.

M tej drejori i zyrs s puns flet dhe pr vshtirsit q hasen mbi skemn e ndihms ekonomike.

Punsimi i t rinjve vijon t mbetet problem n metropolin verior. Numri m i madh i t punsuarve jan femra dhe jan t punsuara n bizneset fasone.

Lexoni dhe kete

STUHIA E BORES DEMTON ÇADRAT

Natën e 13 shkurtit familja Murati në Fushë-Milot të Kurbinit u detyrua të luftonte me …