Monday , 17 January 2022

MEHMETI: VLLAZNIA DUHET TË LËVIZË SA MË SHPEJT

Ngjitja e Vllaznisë në Superligë ka qenë një detyrë shtëpie për t’u kryer nga skuadra shkodrane dhe në fakt, ajo nuk e ka vënë në dyshim asnjëherë këtë gjë. I këtij mendimi është gazetari i njohur sportiv Namik Mehmeti, i cili prej vitesh jeton në Itali, megjithatë gjithmonë mendjen e ka tek Vllaznia.

Nga ana tjetër, i pyetur për sezonin e ardhshëm, Mehmeti për TV Rozafa do të shprehej.

Vllaznia në fakt ende nuk ka nisur nga puna por drejtuesit e saj janë në lëvizje. Ato kanë marrë garancinë nga Bashkia Shkodër dhe shumë shpejt pritet të konkretizohen edhe lëvizjet e para.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NISET PËR STËRVITJE DREJT ULQINIT

Vllaznia është nisur paraditen e së mërkurës drejt Ulqinit ku do të stërvitet për pak …