MEMORIALI I BOKSIT, MBI 10 SHTETE PJESMARRESE

Nė Memorialin e sivjetėm ndėrkombėtar tė boksit qė do tė zhvillohet nė Shkodėr muajin e ardhshėm do tė marrin pjesė mbi 10 shtete me boksierė shumė cilėsorė. Thuajse tė gjithė kėto shtete kanė konfirmuar pjesmarrjen dhe pritet vetėm saktėsimi i peshave nė tė cilat do tė konkurrojnė.

Nė kėtė memorial qė zhvillohet pėr tė 12-tin vit me rradhė, do tė marrė pjesė edhe kombėtarja shqiptare e cila nė ditėt e ardhshme do tė grumbullohet nė qytetin tonė, pasi tė jetė bėrė seleksionimi i boksierėvė mė tė mirė. trajneri i kombėtares shqiptare Zef Gjoni nė njė intervistė pėr televizionin Rozafa, ka shpjeguar detajet e kėtij aktiviteti dhe objektivin qė do ketė kombėtarja jonė.

Memoriali i 12-tė ndėrkombėtar do tė startojė mė 15 prill dhe do tė zhvillohet pėr tre ditė me rradhė. Ky ėshtė njė aktivitet qė organizohet ēdo vit nga Bashkia Shkodėr, klubi Vllaznia dhe Federata Shqiptare e Boksit nė nderim tė disa figurave tė boksit shkodran qė nuk jetojnė mė.

Lexoni dhe kete

9 KLUBE BOJKOTOJNƋ NISJEN E SEZONIT TƋ RI FUTBOLLISTIK

Mbledhja e sotme e LigĆ«s Profesioniste bashkĆ« me drejtuesit e FederatĆ«s Shqiptare tĆ« Futbollit ka …