Wednesday , 24 January 2018

Menaxhimi i fondeve sociale!

Pėr shėrbimin social nuk ėshtė e rėndėsishme rėnia  e shifrave por garantimi qė ndihma ekonomike tė shkojė pranė tė gjithė atyre familjeve qė me tė vėrtetė e meritojnė atė. Deklarata ėshtė bėrė nga drejtoresha e Sherbimit Social Shteteror, Etleva Bisha gjatė takimit tė zhvilluar nė Shkoder me administratoret social te komunave te qarkut dhe sherbimit social Shkoder.

Me tej Bisha ka folur edhe per reformat ne kėtė shėrbim qė do tė ndėrmerren.

Reformat qe qeveria po ndermerr per sherbimin social perfshin jo vetem sherbimin social shteterore por edhe perfshirjen e administratoreve social te komunave.

Lexoni dhe kete

ā€MUNGESA E KRYEBASHKIAKUT MARINAJ, FYERJE NDAJ MALESOREVEā€

Keshilltarja e djathte ne Keshillin Bashkiak Malesi e Madhe. Mimoza Rexhvelaj ka komentuar mungesen e …