Menaxhimi i fondeve sociale!

Pr shrbimin social nuk sht e rndsishme rnia e shifrave por garantimi q ndihma ekonomike t shkoj pran t gjith atyre familjeve q me t vrtet e meritojn at. Deklarata sht br nga drejtoresha e Sherbimit Social Shteteror, Etleva Bisha gjat takimit t zhvilluar n Shkoder me administratoret social te komunave te qarkut dhe sherbimit social Shkoder.

Me tej Bisha ka folur edhe per reformat ne kt shrbim q do t ndrmerren.

Reformat qe qeveria po ndermerr per sherbimin social perfshin jo vetem sherbimin social shteterore por edhe perfshirjen e administratoreve social te komunave.

Lexoni dhe kete

LUMI DRIN “MBULOHET” NGA PESHQ TE NGORDHUR

Kjo ishte pamja e Lumit Drin në Lezhë këtë të merkure. Peshq te ngordhur kanë …