Saturday , 27 November 2021

MESAZHI I AMBASADORES SË SHBA PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, duke folur në një konferencë për mediat, e cila zhvillohet disa kohë përpara zgjedhjeve, kishte disa mesazhe me rëndësi për liderët politikë shqiptarë.

Kim theksoi se liderët politikë duhet të mos vënë kriminelë në listë, kurse shtoi se partitë duhet të bëjnë transparencë për financimet.

Ndërsa, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, deklaroi se problem madhor vazhdon që të jetë financimi i partive nga bota e krimit ose bizneset e paligjshme.

Celibashi tha se KQZ, por edhe shoqëria civile e mediat, duhet që të japin kontribut në zhdukjen e këtij fenomeni.

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …