Saturday , 28 March 2020

MESAZHI I ARQIPESHKVIT TE SHKODRES PER KRISHTLINDJE

Ne nuk duhet te humbasim shpresen pas gjithe asaj qe ndodhi nje muaj me pare, por duhet te punojme per te miren e perbashket. Ka qene ky mesazhi i Imzot Angelo Massafra Arqipeshkev i Dioqezit Shkoder Pult me rastin e festes se Krishtlinjdes. Ipeshkvi Massafra shtoi se ndoshta kjo shkundje ishte qe te na sherbej te gjitheve ne te punojme per te miren e Shqiperise dhe jo per interesin personal.

Besimtaret e Krishtere kremtojn Krishtlindjen. Ndersa ne Dioqezen e Shkodres jane bere pergaditje qe keto festa te vijne ne menyre me te vecante duke ndertuar Betlehemin e gjalle i cili mund te vizitohet nga besimtaret.

Lexoni dhe kete

KORONAVIRUSI, LEZHJANET INJOROJNE RREZIKUN

Edhe pse janë identifikuar disa raste në Lezhë, qytetaret duket se e kanë harruar coronavirusin. …