MESAZHI PREKES I ARBEN NDOKES PER TE VELLANE

Ish deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ndoka ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me vrasjen e vëllait të tij Aleksandër Ndoka i cili u qëllua me 11 plumba natën e të shtunës në Lezhë.

“Punoi me djersë dhe krijoi gjithçka me mund dhe sakrifice. Ky rrugëtim u pre shumë shpejt nga ligësite që mbulohen nga errësira e natës. La pas shumë njerëz që vajtojnë për te, sidomos familja e tij”, shkruan Ndoka.Ai tregon se vellai i tij i ndjerë, 16 vjeç nisi punen tek ferma e Torovices, pastaj tek Fabrika e tullave, një punë e rënde për moshën, por falë kurajos dhe forcës së tij nuk ndalej para asgjëje.Ish-deputeti kujton se me vonë Aleksandër Ndoka punoi ne ndermarrjen frutore dhe ushqimore. Ishin pune te thjeshta, por ai kurrë nuk pertoi.“Ndërkohe ndiqte dhe studimet. Kishte ambicie për të qenë sa më i realizuar në karriëre, duke punuar për 17 vitë në Policinë Ndertimore ( INUK), pastaj u be anëtar i këshillit bashkiak, duke qëne jo vetëm aktiv politikisht, por njëkohesisht i ndjeshem ndaj problemeve të cdokujt që i paraqitej në zyrë apo ambjente të tjera. Për vëllain e ekzekutuar nga persona ende të panjohur, ish-deputeti thekson se Aleksandër Ndoka ishte njeri i dashur për të gjithe, i suksesshem në karriere dhe biznes, e aq shumë energji jepte për njerëzit ditë dhe natë.
“Gjatë gjithë rrugëtimit të jetës se tij më ka bërë krenar sepse linte kudo respekt dhe kishte vlerat që i kanë hije një burri”, shkruan më tej Ndoka në postimin e tij në facebook.

Ndërkohë policia e Lezhës dhe ekspertë të mbërritur nga drejtoria e përgjithshme në Tiranë, po vazhdojnë hetimet ende pa rezultat në lidhje me atentatin ku u qëllua me 11 plumba 48-vjerçari Aleksandër Ndoka.

Lexoni dhe kete

SEKUESTROHEN 6 MINA ME TELEKOMANDE, ARRESTOHET E.SINANAJ

Policia e Lezhës ka sekuestruar 6 mina me telokomandë, ndërsa ka arrestuar një 46-vjeçar nga …