Breaking News

MESHA NE NATEN E KRISHTLINDJES

Zoti i do njerëzit dhe Krishtëlindja është festa e dashurisë, ndërsa Jezusi është drita e botës. Kështu u shpreh para besimtarëve të krishterë, arqipeshkvi i dioqezës Shkodër-Pult, Imzot Angelo Massafra, në meshën e natës së Krishtlindjes së mbajtur në katedralën e Shën Shtjefnit Shkodër.

Ndërsa, famullitari i kishës katolike Shkodër, Dom Vlash Palaj, falendëroi bamirësit që gjatë këtyre ditëve kanë dhuruar për familjet në nevojë.

Kjo meshë u përmbyll me hedhjen e fishekzjarrëve jashtë katedralës.

Lexoni dhe kete

GJAKMARRJA, 50 TE VRARE DHE 130 TE PLAGOSUR NE 2018

Organizata “Operazione Colomba” organizoi këtë të premte aktivitetin e radhës ndërgjegjësues në luftën kundër gjakmarrjes …