Monday , 11 December 2017

MESHE DRITE PER DIPLOMATIN RROK LOGU

Me një meshë të dritës të mbajtur në Kishen Françeskane në Shkodër është përcjell për në banesen e fundit ish ambasadori I Shqipërisë në Vatikan Rrok Logu, I ndarë nga jeta pakë ditë më parë në moshën 55 vjece pas një sëmundje të rëndë. Vlerësim për kontributin e tij si diplomat por edhe si qytetar, përmes mesazheve nga Selia e Shenjtë, por edhe nga seli diplomatike të vendeve të ndryshme. Monsinjor Gjergj Meta Ipeshkvi I Mirditës u shpreh se veprimtaria e Rrok Logut, është shumë dimensionale.

Ish-kryeparlamentarja e Shqipërisë Jozefina Topalli e pranishme në meshen e dritës e vlerësoi lartë figuren e ish-ambasadorit Logu.

Rrok Logu lindi me 23 gusht 1962 në qytetin e Shkodrës. Ai kreu studimet e larta në Fakultetin e Inxhinierisë Elektrike në Universitetin e Tiranës. Logu ka ushtruar një sërë funksionesh si, ish-Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë pranë Selisë së Shenjtë, ish-Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë pranë Urdhrit të Maltës, anëtar i Komitetit Shkencor në “ACCADEMIA BONIFACIANA” në Romë, ish-profesor në Fakultetin e Inxhinierisë Elektrike pranë Universistetit Politeknik të Tiranës.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITE ME PIKTURA NGA DEPARTAMENTI I ARTEVE

Nje ekspozite e hapur me piktura te ndryshme u organizua kete te Shtune ne Prefekturen …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin