Mesi: 560 paciente ne jave, moshat me te prekura jane 0-5 vjee

Permiresohet situate epidemiologjike ne qytet edhe pse jemi ne nj priudh t vitit ku moti sht I paqndrueshem kjo nuk ka ndikuar n shtimin e pacinteve q drejtohen per t marr ndihmen e duhur pran urgjencs apo dhe mjekut t familjes. Kjo behet e ditur nga Shefi i Sherbimit Epidemiologjik Artan Mesi

 

Pr afatin kohor te nj jave jan paraqitur 560 paciente dhe mosha m e prekuar nga gripi vijon t jet 0 deri n 5 vjee. Po monitorohen cdo qndr shendetsore, reparti I pediatrise, shtimet n infective, mjeku I familjes pr t shmangur nj epidemic t mundshm nga gripi.

Lexoni dhe kete

RRITJA E ÇMIMIT TË NAFTËS, KONFINDUSTRIA KUNDËR BALLUKUT

Konfindustria shprehet e shqetësuar lidhur me nismën e fundit të Ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, …